Otelcilikte Modern Zorluklar için Modern Araçları Kullanma

Otelinizde modası geçmiş bir teknoloji mi kullanıyorsunuz? Gelişmiş, bulut tabanlı çözümler, güvenliğinizi, bağlantınızı, erişilebilirliğinizi ve parasal ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Gerçek doluluk ve alan kullanımına bakmak için doğru, gerçek zamanlı tahminlerin kullanılması, otelcilerin yerinden edilmekten kaçınarak ve satın alma kararlarını daha iyi yöneterek daha verimli olabileceği anlamına gelir.

Tüm departmanlarda tek tip tahmin, tutarlılığı sağlar. Çalışmak için bir temeliniz olduğunda, daha esnek olabilirsiniz. Altın bir standarda sahip olarak, hızlı hareket edebilir ve etkili bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Proaktif Kurtarma
Proaktif olmak için oteller, farklı kurtarma senaryoları için plan yapmalıdır. Yavaş tempolu bir iyileşme için oda geceleri ve ortalama günlük fiyatlar nasıl görünecek? Orta düzeyde veya ideal olarak en iyi durum senaryosuna ne dersiniz?

Proaktif kurtarma, sadece oda geceleri için tahmin yapmak değil, bütünsel resmi elde etmek için tüm gelir akışlarını öngörmektir. Geliri ve nakit akışını en üst düzeye çıkarmak ve gerektiğinde satın almayı azaltmak veya personel düzeylerini düşürmek için alanlar belirlemek anlamına gelebilir. Gelir tahmini, otelleri geçici olarak kapatma, operasyonları azaltma ve hatta hacizle karşılaşma konusunda daha eleştirel düşünmenize yardımcı olabilir.

Sektör toparlanma sürecine girdikçe, geceleyin ötesinde kullanılmayan fırsatlara bakarak proaktif olmanız ve toplam gelir tahminine doğru ilerlemeniz gerekir. Bunlara yiyecek ve içecek satışları, toplantılar ve etkinlikler ile çeşitli gelir akışları dahildir. Bunu yapmak için, her şeyi bütünsel olarak izleyebilen metrikler kullanın.

Çevik Tahmin
Çevikliği otomasyonla karıştırmayın. Çevik tahmin, pazar değişikliklerine uyum sağlamak için verimli ve sürekli bir tahmin yapmalıdır ve gerisi sizin elinizde. Bu, talebi hem hızlı hem de bütünsel olarak yönetmeye ve yaratmaya bakmak anlamına gelir.

Otel markaları ve tesis düzeyindeki otelciler, vardiyaları anlamak için haftalık veya günlük güncellemeler için bir araya gelmelidir. Kurumsal otel markaları, kuşbakışı bakıldığında tesiste neler olup bittiğini her zaman bilemez. Sahadaki satış ve gelir yöneticileri, neler olduğu konusunda açık ve gerçekçi olmalı ve marka liderleri bu zorlukları anlamalıdır.

Verilerin, o kadar karmaşık görünmeden okunabilecek kadar basit olmanın ince dengesine sahip olması gerekir, verilerin arkasında gerçek insanlar ve süreçler olduğunu unutursunuz.

Sayılara bakmanız gerekse de, analiz felcine düşmek istemezsiniz. Çevik tahmin yalnızca siz de öyleyseniz çeviktir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan verileri size sağlamak için modern süreçleri ve gelişmiş araçları kullandığınızdan emin olmanız gerekir, çünkü şimdi ihtiyacınız vardır.

Verileri Birleştirme ve Kanalları Optimize Etme
Tahmin yapmanın ötesinde, bir misafirin mülkte ne kadar harcama yaptığına dair daha doğru bir resim vermek için tüm gelir akışlarında bilgi toplayarak verileri birleştirmelisiniz. Gecelik oda fiyatının yanı sıra, yiyecek ve içecek, spa hizmetleri, perakende ve diğer çeşitli ek satışlar için ne kadar harcıyorlar?

Markalı bir otel iseniz, mülke özgü taktiklerle bu ticari içgörüleri kullanarak kullanabileceğiniz tüm araçları kullanabilirsiniz. Ancak bağımsız bir otel müdürüyseniz, kendi şovunuzu yürütüyorsunuz. Bu markalı araçlara sahip olmasanız da, daha hızlı tepki verebilirsiniz ve pazarınızı kimse sizden daha iyi bilemez.

İster markalı ister bağımsız olun, mevcut tüm gelir akışlarından bilgi araçlarını kullanın. Bakmak:

Doğrudan web sitenizden kim rezervasyon yapıyor?
Çevrimiçi seyahat acentesini (OTA) kullanarak kim rezervasyon yapıyor?
Kişisel seyahat acentesini kim kullanıyor?
Aynı kişi üç aracı da kullanabilir, bu nedenle konuk profillerinin birleştirildiğinden emin olun. Ardından, seyahat acentesiyle dostça sohbet ederken OTA’daki ve web sitenizdeki bu içgörü araçlarını kullanın. Temsilciler, somut verilerin çok ötesinde misafirler veya potansiyel konuklar hakkında size bilgi sağlayabilir.

Belirsizde Kesinliği Bulmak
Daha sonra ne olacağını kontrol edemezsiniz, ancak hızlı ve bütünsel bir şekilde tahmin yaparak buna nasıl tepki vereceğinizi kontrol edebilirsiniz. Gelir yöneticisinden pazarlama ekibine, satış liderine ve devreye girebilecek herkese kadar, sezgi, tahminler dışında taktiklere güvenmek ve belirsiz pazarlara işaret etmek zorunludur. Talebin nereye gittiğini anlamak ve hatta tahmin etmek için daha yüksek kârlılık sağlamak için veriye dayalı stratejileri kullanmanın zamanı geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)