Ön büro nedir?

Ön büro ; Otel organizasyonlarında ,tesisin tanıtım ve pazarlamasını sağlayan, acenteler ile otel arasındaki bağlantıyı kuran ,rezervasyon taleplerini takip eden, iletişimi sağlayan, misafir karşılama ve kayıt işlerini yapan misafirlerin bagaj transferini organize eden, hesaplarını takip eden istatistikleri hazırlayan, raporları ve arşivleri tutan,

tüm talep, şikayet ve istekleri ilgili departmanlara ileten, otel ve çevre ile ilgili konukların ihtiyacı olan her türlü bilgiyi konuklara veren, konuğun iyi izlenimlerle otelden ayrılmasını sağlayan departmandır.

Henüz tesise gelmemiş olan misafirler açısından , Ön büro tesisin tek ulaşım kaynağıdır ve tesisin pazarlama alanında yapacağı çalışmaların önemi oldukça büyüktür. Tanıtıma ( – veya + olarak ) katkısı vardır.

Bu nedenle yapacağı tüm çalışmalarda gereken özeni göstermek durumundadır. Bütün bu çalışma sonucuna gidebilmek için, ön büro görevlilerinin belli bir eğitim almış , kültürel yapısı , sosyal yapısı ve standartları belli bir çizginin üzerinde olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)