Harika bir otel web sitesi için 8 basit ipucu

Size özel web sitesi edinmek ister misiniz? Bu akıllıca bir seçimdir, çünkü tesisinizin web sitesi genellikle potansiyel konuklar tarafından alınan ilk izleniminiz olacaktır. Misafirin rezervasyon yapıp yapmamaya karar verirken en önemli unsurlarındın başında gelir

Pazarlama stratejilerinizin çoğu, potansiyel konukları otelinizin web sitesini ziyaret etmeye ve rezervasyonlarını doğrudan yaptırmaya teşvik etme nihai hedefiniz olmalıdır. Rezervasyon almak için çok önemli bir adım olsa da, bir çok otelci tarafından sıklıkla ihmal edilmektedir.

Bu makelemde ideal otel web sitesi için sekiz basit ipucu paylaşacağım sizinle ve bunun işletmenizin daha fazla online rezervasyonda varlık ve itibar kazanmasına yardımcı olmasını umuyorum.

Müşteri perspektifinden Web sitenizin ana hedefleri aşağıdaki başlıklardır unutmayın:

  • Kullanıcılara, arama kriterlerine göre açık ve kesin bilgiler sağlayın
  • Misafirlere otelinizin kalitesi, kalitesi ve önemi konusunda  güven verin,
  • Konuklarınıza otelinizde kalmalarını ve otelinizi deneyimlemelerini hayal edin ve arzu etmelerini sağlayın.
  • Odalarını anında ve zahmetsizce rezerve edebilmeleri için fiyatları ve müsaitlik durumunu kolayca kontrol edebilmeleri içim kullanıcı dostu bir template sunun

Otel Web Sitesi En Önemli Teknik İpuçları;

1.Responsive Template Secin
Web sitenizin şablonunun (yapısı ve tasarımı), optimum bir görüntüleme sini bütün cihazılara (akıllı telefonlar, tabletler vb. desktop, laptop) Otomatik olarak uyarlanan template olmasını sağlayın. Unutmayın günümüzde çoğu insan, özellikle seyahat ederken, telefonlarından veya tabletlerinden İnternet’te gezinmektedir.

2. Hızlı Navigasyon
İçeriğin ve görüntülerin hızla yüklendiği, tamamen işlevsel bir web sitesine ihtiyacınız var. Online bilgilere göz atarken, geciken ve yüklenmesi çok uzun süren bir siteyle karşılaşıldığında sinir bozucu olabilir. Bazı gezginler bunu başka bir web sitesine geçmek için bir fırsat olarak görebilir.

3. Rezervasyon Motoru
Bir Web Sitesi Rezervasyon Motoru, belirli tarihler için fiyatları ve müsaitlik durumunu kontrol etmeyi mümkün kılar. Genellikle Kanal Yöneticisi paketinize dahildir.
Kanal Yöneticisi, çeşitli online d kanallarını (Expedia, Booking.com, Kolay rezervasyon, vb.) Yönetimini merkezileştirmenize ve otomatikleştirmenize olanak tanıyan bir araçtır. Mevcut en iyi fiyatlarınız ana sayfada ilan ediliyorsa veya oda fiyatları oda açıklamalarının yanında görünüyorsa, bu kesinlikle geri dönüşüm oranınızı artırır.

3. Basit Tasarım
Markanızı ve logonuza da vurgulayan basit ve hafif bir tasarım seçin. Tasarım, ilk bakışta otelinizin konumunu (konseptiniz; otelinizi benzersiz ve ilginç kılan özelliklerini) yansıtmalıdır.

5. Menüyü kolay ve net kılın
Gezinmeyi basit ve zahmetsiz hale getiren net bir yapıya ve menüye sahip olun. Ziyaretçi aradığı tüm bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmelidir.
Ek olarak, gezinmeyi daha da kolaylaştırmak için farklı web sayfalarınız arasında etkili bir ara bağlantı oluşturun.

6. Profesyonel çekim resimler kullanın
Bir görüntü bin kelimeyi anlatır; web sitenizi görselleştirin! Arama Motoru Sıralamasını geliştirmek için metni basit tutun ve maksimum anahtar kelimeleri kullanın.
Gezginler genellikle,  uzun oda açıklamalarını okumak yerine, onları otelinizi daha iyi görselleştirmeye ve deneyimlemeye teşvik eden resimler ve videolar biçimindeki görsel tercih ederler.

7. Potansiyel Misafirinizle doğrudan iletişim kurun
Misafirleriniz yada Web site ziyaretçilerinizin  ilgilerini çekebilecek etkinlikler, deneyimler ve çeşitli haberler hakkında bilgilendirmek için Sosyal Medya aracılığıyla veya bir blog bölümünde düzenli olarak iletişim kurun yazı haber ve yenilikler hakkında paylaşımda bulunun.
Kişisel kelimeler kullanın ve içeriği potansiyel misafirlerinizle alakalı tutun. Genellikle odak kelime ve faailyet listesi ve alanı belirleyin. daha sonra bunları ilgili sayfalara veya makalelere ie bağlantı verebilirsiniz.. Bu şekilde, konuklar daha fazla ayrıntıya ve bilgiye kolayca erişebilir.
Ziyaretçileriniz ilgelndikleri bu başlık veya resimleri, sosyal ağlarında paylaşacak ve böylece Arama Motoru sıralamanızı artıracaktır.

8. Çok dil seçenek imkanı sağlayın
Uluslararası görünürlük kazanmak istiyorsanız, web sitenizi hedeflediğiniz ülkelerin farklı yerel dillerine çevirmekle başlamak en iyisidir. Bu, yalnızca Google, Bing veya diğer Arama Motorlarında her ülke için daha yüksek bir sıralama elde etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel misafirlerinize büyük bir kolaylık sunacak ve onları doğrudan web sitenizde rezervasyon yapmaya motive edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)