Otelinizin Arama Motorlarında Sıralamalarınızı Arttırmak için 6 Önemli Strateji

OTEL SEO STRATEJİSİ 1 – HEDEFLİ ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMASI GELİŞTİRİN VE İŞLETMEYE KOYUN
İnsanların otelinizi bulmak için kullandıkları kelime öbekleri ve kelimelere anahtar kelimeler denir ve Google algoritmasının web sitenizi bir arama sorgusuyla eşleştirmek için kullandığı bu anahtar kelimelerdir. Esasen, bu anahtar kelimeleri web sitenizin içeriğine kopyalamak istiyorsunuz, böylece arama sorgusuyla mükemmel bir eşleşme elde edersiniz.

Kullanılacak en iyi anahtar kelimelerin bir listesini geliştirmek için, pazarlama yaptığınız hedef kitleyi daraltmanız gerekir. İdeal müşterinizin kim olduğunu düşünün ve farklı hizmetlerinize göre birkaç kişilik geliştirin – örneğin, bir balayı çifti, bir kurumsal etkinlik planlayıcısı, düğünlerini planlayan bir çift, küçük çocuklu bir aile veya bir iş gezgini için farklı anahtar kelimeler kullanacaktır. Daha sonra, bu bireysel müşterilerin her birini hedeflemek için kullanmak istediğiniz anahtar kelime listelerini iyileştirmeye yardımcı olması için Google Trends, Search Console ve Keyword Hero gibi ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu listelere sahip olduğunuzda, ilgili anahtar kelimeleri bloglar, sosyal medya içeriği ve tabii ki web sitesi sayfalarınız dahil olmak üzere tüm dijital pazarlama materyallerine dahil edebilirsiniz – sayfa başlıkları, meta açıklamalar ve görsel alt metin dahil. Basit bir ifadeyle, hedef pazarınızın aradığı şeyle doğrudan konuşan içerik oluşturursunuz. Bunu tutarlı bir şekilde yaparsanız, arama motorları sizi ödüllendirecek ve hedef müşteriniz sizi bulacaktır!

OTEL SEO STRATEJİSİ # 2 – SAYFA YÜKLEME HIZINI OPTİMİZE EDİN
Web sitesi yükleme hızı, SEO’nun genellikle gözden kaçan bir parçasıdır. Bunun nedeni, arama algoritmasının bir sayfa yüklenirken web sitenizin sunucusunun yanıt vermesinin ne kadar sürdüğünü ölçmesi ve bunun sonucunda yavaş sayfaların sıralamanızı düşürebilmesidir. Diğer bir sorun da, tüketicilerin yavaş olan bir web sitesinden hızla sabırsızlanarak çıkıp başka bir otelin web sitesine gitmelerine neden olabilir. Dolayısıyla, yavaş yükleme süresi kadar basit bir şey, web sitenizin performansına karşı çifte bir sorun olabilir.

Yükleme hızları söz konusu olduğunda, her saniye önemlidir. Web geliştirici araştırması, dondurulmuş yemek şirketi COOK’un yalnızca dönüşümleri% 7 artırmakla kalmayıp aynı zamanda web sitelerinden hemen çıkma oranını% 7 düşürdüğünü ve yükleme hızlarını yalnızca 850 milisaniye artırarak sayfalarda harcanan zamanı% 10 artırdığını buldu! Ayrıca, çevrimiçi alışveriş yapanların% 79’u, yavaş olduğunu düşündükleri bir web sitesine geri dönmeyi reddediyor.

Peki, otel web siteleri neyi hedeflemelidir? Genel bir kural olarak araştırmalar, tüketicilerin% 47’sinin 2 saniyeden uzun olmayan bir yükleme süresi beklediğini ve bu yükleme hızı 3 saniyeyi aşarsa kullanıcıların% 40’ının web sitenizi terk edeceğini gösteriyor.

OTEL SEO STRATEJİSİ 3 – YEREL OLUN
Oteller için yerel SEO, yerel, belirli anahtar kelimelere odaklanarak otelinizi yerel düzeyde daha görünür kılan harika bir stratejidir. Örneğin, “İstanbulda otel” anahtar kelime öbeğini hedeflerseniz, neredeyse 5000 otelle rekabet ediyorsunuz demektir. Anahtar kelimelerinizi “Kadıköyde otel” , “Beşiktaş Otelleri” içerecek şekilde rafine ederek rekabeti hemen ortadan kaldırabilirsiniz.

Web sitenize yerel anahtar kelimeler eklemeye ek olarak, web sitenize bir harita ekleyin, konumunuzun turistik yerler, ulaşım ve rahatlık açısından avantajlarından bahsedin ve otelinizi adresiyle birlikte bir Google My Business sayfasında listeleyin. Bu, ziyaretçilerin seyahatlerini planlarken tam olarak nerede olduğunuzu görmelerini sağlayacak ve aynı zamanda SEO’nuzu güçlendirirken seyahat ve turizm lojistiğini çok daha kolay hale getirecektir.

OTEL SEO STRATEJİSİ # 4 – WEB SİTENİZİN TEMELLERİNİZİ KAPSADIĞINDAN EMİN OLUN
Her anahtar kelime olasılığını kapsayan sayısız sayfayla ziyaretçinizi bunaltmadan, tüm ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili bilgilerin kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için web sitenizin içeriğiyle bir denge kurmak önemlidir. Büyük, hantal web siteleri yavaştır, gezinmesi zordur ve kullanıcılar için sinir bozucudur, çok minimalist web siteleri ise ziyaretçilerinizi yetersiz bilgilendirebilir veya SEO fırsatlarını kaçırmanıza neden olabilir.

Web sitesi yapısı için güçlü bir temel, “ana sayfa”, “hakkımızda” ve “bize ulaşın” sayfalarının yanı sıra, odalar, aktiviteler, yiyecek içecek gibi her ürün için bir sayfaya sahip olmayı içerir. Bu özün ötesinde, her ek sayfa dikkatlice sorgulanmalıdır.

Her sayfanın benzersiz bir başlığı, meta açıklaması, resimleri ve diğer sayfalarla içerikte minimum örtüşme ile söz konusu hedef kitle için alakalı anahtar kelimeler açısından zengin birkaç paragraf içerik olmalıdır. Bu, hedef pazarınızın farklı sektörleri için bir arama algoritmasının kolayca kategorize edip değerlendirebileceği özel hedefler oluştururken her sayfada çeşitlilik elde etmenizi sağlar.

OTEL SEO STRATEJİSİ # 5 – İÇERİK OLUŞTURMA TAAHHÜDÜ
Potansiyel müşterilere anlatmak istediğiniz çok daha fazla şey olduğunda web sitenizin içeriğini düzene koymakla ilgileniyorsanız – içerik oluşturma stratejisi burada devreye girer. Web sitenize bir blog ve sosyal medya kanalları entegre ederek, oteliniz SEO’nuzu en üst düzeye çıkarabilir. siteyi hantal, kafa karıştırıcı veya yavaş yapmadan maruz kalma.

Blogunuz ve sosyal medya kanallarınız, sitenizdeki anahtar kelimelerle bağlantı kuran ve uzun vadeli SEO stratejinizin temelini oluşturan anahtar kelimeleri kullanarak ziyaretçileri web sitenize çeker. İçerik oluşturmak sizi iki şekilde başarıya götürür:

Her şeyden önce, Google arama algoritması yeni, orijinal, yüksek kaliteli içerik sunan web sitelerini sever ve blogunuz bunu her hafta yeni makaleler yayınlayarak yapabilir.

İkincisi, tüm bir web sayfası oluşturmanıza gerek kalmadan, sahip oldukları belirli yanıtları sunarak konukları çeker.

Örneğin, oteliniz bir balayı destinasyonu arayan çiftleri hedefliyorsa, otel arama motoru pazarlama stratejiniz, bulunduğunuz yerdeki en romantik yerlere ilişkin blogları ve sosyal medya içeriğini, bir balayı kaçamağı için konumunuzu seçmenin faydalarını, nasıl en iyi oteller balayınızı ekstra özel kılar, bir balayı seyahat planlama rehberi vb. Daha sonra içerikteki ilgili cümleleri balayı süiti / paketleri web sayfanıza bağlayabilirsiniz. Otel SEO pazarlama sonuçlarınızı artırırken, izleyicilerinizle gerçekten esnek bir şekilde etkileşim kurmanızı sağlar.

OTEL SEO STRATEJİSİ # 6 – YÜKSEK KALİTE BAĞLANTILARI OLUŞTURUN
Arama algoritmalarının görmeyi sevdiği bir diğer şey de, web siteniz ve benzer, yüksek kaliteli çevrimiçi varlığa sahip ortaklarla bağlantı kuran içeriğinizdir. Güvenilir, rekabetçi olmayan web siteleriyle, içeriklerinin sizinkiyle bağlantı kurabileceği ve bunun tersi yönde ilişkiler kurarak başlayın. Otel veya konaklama SEO açısından bu, seyahat web siteleri, seyahat blog yazarları, tur operatörleri ve hatta pazarınızı paylaşan ancak sektörünüzde olmayan diğer işletmeler için konuk gönderileri oluşturmak anlamına gelebilir (örneğin, düğün planlamacıları, kurumsal etkinlik planlayıcıları, tiyatrolar ve restoranlar gibi yerel turistik yerler).

Yüksek kaliteli bir web sitesine bağlandığınızda ve bunlar size bağlandığında, markanız sonuç olarak pozitif bir şekilde ilişkilendirilir ve bu da işinizi desteklemek ve yeni müşterileri web sitenize yönlendirmek için otoritesini ve itibarını kullanmanıza olanak tanır. Doğru yapıldığında her iki tarafın da fayda sağladığı, potansiyel müşteriler açısından yetki, güvenilirlik ve arzu edilen bir süreç olduğu, karşılıklı olarak ödüllendirici bir süreçtir.

ÖZETLE
Şimdi, otel ve konaklama endüstrisinin konuklarla etkili bir şekilde bağlantı kurması ve onlara ilham vermesi, tekliflerinde yaratıcı olması ve belirli, ödüllendirici bir deneyim arayan misafirlerle etkileşim kurması gerekiyor. Otel arama pazarlaması, içgörü, tutarlılık ve uzmanlıkla geliştirildiğinde olağanüstü yatırım getirisi sağlayan, web sitenizi çevrimiçi bir broşürden güçlü, aktif bir pazarlama makinesine dönüştüren uygun maliyetli, uzun vadeli bir çözüm sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)